KES ON CHARLEKAS?

Mustkunstnik Charlekas alias Karl Eelmaa sündis mustkunstnikuna… Kus ja millal pole täpselt teada. Aktiivselt on ta mustkunstiga tegelenud juba üle kümne aasta. Tema lihvitud tehnikad on aastate pikkuse töö tulemus. Laboritunnid hämarates keskaegsetes keldrites, praktika karmidel tänavatel ja lugematud leheküljed vanadest ning modernsetest raamatutest on muutnud Charleka Eesti üheks ainulaadsemaks ja nõutumaks mustkunstnikuks.

Oma etteastetes kasutab ta oma kasuks ümbritsevat keskkonda, illusionismi sajanditevanuseid printsiipe, kaasaegset psühholoogiat ning loomulikult pettust ja tähelepanu eemalejuhtimist..

2009 aastal korraldas Eesti Mustkunstnike Liit parima Eesti lavamustkunstniku valimise. Charlekas tõi sealt koju lausa kaks auhinda. Nimelt võitis ta konkursi peapreemia ehk parima lavamustkunstniku tiitli ning samuti eripreemiana publiku lemmiku tiitli.

Charlekas on Eesti Mustkunstnike Liidu üks asutajatest ning praegune abiesimees.

Mustkunstnik Charlekas on esinenud pea kõikidel Eesti lavadel ja pea kõikidele Eestis tegutsevatele suurematele ettevõtetele. Lisaks kodumaale on ta korduvalt pakkunud kvaliteetset meelelahutust ka Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis ja Ameerika Ühendriikides. Tänaseks päevaks on Charlekas andnud kokku üle 1000 show, mille käigus on ta esinenud nii Eesti esileedile Evelin Ilvesele kui ka Monaco vürst Albertile.

Mustkunstnik Charleka missiooniks on pakkuda kvaliteetset meelelahutust, mille käigus publik unustaks oma igapäevaelu mured ja rõõmud ning sukelduks täielikult Charleka loodud maagilisse reaalsusesse. Selleks, et seda saavutada teeb Charlekas oma tööd südamega ja armastusega, mille tulemuseks on loominguline kompott mustkunstist, teatrist ja huumorist, mis pealtvaatajele kogu eluks meelde jääb!